SK Rapid Plzeň - TJ Sokol Radnice

Branky :

80. M. Čupalka - 28. D. Fencl , 31. J. Esterka

Sestava :

J. Volák, D. Fencl, P. Valenta, M. Krč, Š. Huttr, L. Brož, J. Esterka (69. M. Mulač), L. Aubrecht, O. Seget, D. Kroc, P. Aubrecht (69. D. Krč)

tak jsme se konečně dočkali a máme zde hodnocení od našeho kapitána Pavla Valenty:

" V první řadě chci poděkovat Lukáši Aubrechtovi, že jsem konečně dostal prostor a můžu napsat také pár slov. Už jsem o to žádal delší dobu, tak konečně mám tu možnost.....smích

Kdyby mi před sezonou někdo řekl, že po podzimní části soutěže budeme na druhem místě Krajského přeboru, asi bych se mu zasmál. A my uhráli 11 výher a 4 prohry s celkovým ziskem 31 bodů. Myslím si, na nováčka soutěže bomba!!!

Začal bych od našeho prvního soutěžního zápasu, který jsme sehráli v Holýšove. Do zápasu jsme vstoupili s velkým respektem a nevěděli pořádně co nás v kraji vlastně čeká.

Po zápase jsem zjistil, že když budeme plnit všechno, co po nás trenérská dvojice vyžaduje, každý k tomu přidá něco navíc, budeme hodně kvalitním a nebezpečným týmem, který může konkurovat i silným soupeřům. Zápas se nám povedl a získali jsme první 3 body po výhře 0:4. Touto výhrou a dobrým výkonem jsme si sami nastavili laťku hodně vysoko.

Po zápase se šlo tradičně na pivo a rozebrat zápas, jak to bývá zvykem. O chvíli déle Pavel Aubrecht st. povídá: "No a teď porazíme doma Stříbro a pojedeme si pro tři body do Chotíkova". Po pravdě v tu chvíli jsem nevěděl, zda to myslí vážně nebo si dělá (srandu). Myslel to vážně! Skutečnost byla taková, že doma jsme porazili Stříbro 4:1 a v Chotíkově jsme vyhráli 2:4. A v tu dobu se každý začal zajímat o nováčka soutěže...

Teď už ale k poslednímu utkání podzimní části, kdy jsme zajížděli na půdu plzeňského Rapidu s tím, že si chceme pojistit skvělé 2. místo a tam i přezimovat. Příjemné bylo, že nás opět přijela podpořit spousta radnických diváků. Hrajeme tak vlastně i venku před domácím publikem, které si zaslouží velké poděkování. Zápas nebyl z fotbalového hlediska ideální. Od obou týmů vznikla v zápase spousta nepřesností a od nás mnoho nevyužitých brankových příležitostí. Na závěr jsme se báli o výsledek, jelikož v 80. min. zápasu soupeř vsítil gól. Naštěstí jsme ale toto utkání dotáhli do vítězného konce a zvítězili 1:2, čímž jsme získali další důležité 3 body do tabulky. Góly v zápase dali borci ranař Daniel Fencl a šlachovitý a neúnavný Jan Esterka.

Ještě jedna taková zajímavost z kabiny, většina hráčů se chce v zimní části věnovat kulturistice. Bojím se, že na jaře bude po hřišti pobíhat 11 vysekaných frajerů. Je tedy možné, že nás opustí motýlí lehkost a budeme pouze bodat jako včely...smích

Nyní bych rád pár řádků věnoval jedné osobě. Tentokrát to ale nebude nikdo z hráčů, i když by si to někteří určitě zasloužili. Zvláštní uznání si zaslouží naše dvojice trenérů Pavel Aubrecht a Roman Štěpánek, kteří se vzájemně výborně doplňují. Odvedli v našem týmu obrovský kus práce a zaslouží si velké uznání.

Dnes napíši pár vět o prvním zmiňovaném Pavlu Aubrechtovi a to proto, že hlavně on má největší podíl na tom, jaké úrovně radnický fotbalový tým za poslední 4 roky dosáhl. Začal nás trénovat před čtyřmi lety a od začátku chtěl jak od samotných hráčů tak od lidí zapojených do radnického fotbalu stále větší disciplínu. Na to zde ale nikdo nebyl zvyklý, proto to byl ze začátku pro všechny spíše boj. Své ovoce to ale přineslo a každý může posoudit sám. Tehdy se v Radnicích hrála spodní část tabulky v 1.B třídě a fotbal sledovalo přibližně 60 diváků. Nyní se hraje v Radnicích Krajský přebor a na domácí zápasy chodí cca 300 diváků. Když nás Pavel začal trénovat, určitě se mu hodilo jeho vychovatelské zaměření a bohaté zkušenosti od kluků z Terešova. ... smích. Za Radnice jsem odehrál 30let a nikdy jsem nezažil, aby se tu vytvořil tak skvělý tým pyšnící se skvělými výsledky na hřišti a který je zároveň výbornou partou i mimo hřiště. Což nám může závidět snad každý. Na Pavlovi obdivuji to, jak skvěle umí nastudovat soupeře, ať už celý tým nebo jen jednotlivce. Na hřišti je pak až komické, když rozhodčí zahájí utkání a hráči soupeře začnou dělat přesně to co nám o nich Pavel před zápasem řekl. Dále bych chtěl zmínit ještě jednu věc a ta mě osobně dokáže před zápasem dost vyhecovat a nakopnout. Těsně než vejdeme na hřiště od Pavla v kabině zazní: "Co bych vám k tomu ještě řekl?", pokrčí rameny a řekne: "Jděte a prostě je zbouchejte". Tak my jdeme a prostě je "zboucháme"...... smích.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří se podíleli na téhle skvělé podzimní jízdě, a to samotní hráči, trenéři, funkcionáři, sponzoři, diváci, zkrátka všichni, co nám s něčím pomáhají a stojí za námi. Velkou pochvalu si zaslouží také B mužstvo, které skončilo na prvním místě Okresního přeboru a pomalu zjišťují informace o 1.B třídě. Na závěr bych rád popřál brzké zotavení všem zraněným. Opomenout nesmím také Lukáše Palečka, který odvádí skvělou práci v roli velkého radnického bosse celého TJ Sokol Radnice.

Naše galaxie pokračuje a ještě o nás hodně uslyšíte.....Radnice Olééé

S pozdravem Valenťák 15# ... "

videozáznam z SK Rapid Plzeň

report ze zápasu na stránkách fotbalunas.cz