Poslední turnaj přípravek

Starší přípravka: 

Posledního turnaje, který se uskutečnil dne 23.10.2021 ve Strašicích, jsme se nemohli zúčastnit vzhledem k velké absenci nemocných dětí. 

Mladší přípravka:


Pátý a poslední turnaj proběhl oproti původnímu termínu (sobota 30.10.2021) ve čtvrtek 28.10.2021 v Dobřívě. Turnaje se zúčastnila 4 mužstva - domácí Dobřív, Mýto, Raková a naše mužstvo. Opět nám chyběli z důvodu nemoci někteří hráči, ale základní kostra týmu naštěstí zůstala, a tak jsme odehráli povedený turnaj a poprvé v této sezoně jsme turnaji kralovali. První zápas jsme sehráli s domácím týmem Dobříva, se kterým jsme remizovali 4:4. Byť jsme zápasu herně dominovali, srazily nás některé zbytečné chyby, z nichž ta poslední, několik vteřin před koncem, nás stála vítězství. Dalším soupeřem bylo Mýto, které jsme porazili 10:2. Byť výsledek vypadá jednoznačně, soupeř nehrál vůbec špatně, ale rozhodla naše produktivita. V posledním zápase jsme porazili tým Rakové 15:0. Celý zápas jsme kontrolovali hru, převaha našeho týmu byla jednoznačná, a tak jsme si pěkně zastříleli. Za výkon v turnaji je třeba pochválit všechny hráče. Poprvé celý turnaj v brance odchytal Jiřík Moravec a nutno uvést, že byť s fotbalem začal teprve nedávno a chytat pak začal před dvěma týdny, podal velice pěkný výkon. Doufejme, že se mu bude stejně dařit i nadále. Dále je nutno vyzdvihnout výkon Filipa Rýdla mladšího, který takřka celou sezonu netrénoval, zahrál ale velice pěkně a odměnou bylo 6 vstřelených branek. Již "stabilní" hráči Nicol Jarošová, David Rýdl a Tomáš Buchanec, předvedli skvělý výkon, tak jako po celou podzimní část sezóny. 

Výsledky turnaje:

TJ Sokol Dobřív - TJ Sokol Radnice 4:4 (branky Jarošová Nicol - 2, Rýdl David - 1, Rýdl Filip ml. - 1)

TJ Slavoj Mýto - TJ Sokol Radnice 2:10 (branky Rýdl David - 5, Jarošová Nicol - 3, Buchanec Tomáš - 1, Rýdl Filip ml. - 1)

TJ Sokol Raková - TJ Sokol Radnice 0:15 (branky Rýdl David - 7, Rýdl Filip ml. - 4, Jarošová Nicol - 2, Buchanec Tomáš - 2) 


" Pokud bych měl shrnout podzimní část sezony, musíme být z pohledu mladší přípravky spokojeni. Až na turnaj na domácím hřišti se nám dařilo jak herně, tak výsledkově. Je dobře, že byť nás někteří hráči opustili (přestup, konec s fotbalem), další hráči naopak s fotbalem začali. Naštěstí se jich více přidalo než skončilo, takže se o složení týmu mladší přípravky nemusíme do dalších sezón bát. Z pohledu starší přípravky to takové veselé nebylo, byť poslední turnaj na domácím hřišti znamenal viditelné zlepšení. Bohužel se na dětech příliš projevila nejen absence trénování a hraní během coronavirové pandemie (to není výmluva, ale fakt), ale i zejména u některých takřka minimální pohyb mimo fotbal a s tím nedostatečná fyzická připravenost. Je spravedlivé ale napsat, že tři "tahouni" mladší přípravky tvoří základní kostru týmu starší přípravky, takže je zde zřejmý rozdíl mezi těmito věkovými kategoriemi. Každopádně těchto hráčů se otázka fyzické připravenosti netýká a jej jen dobře, že vyjma tréninků, na které na rozdíl od některých hráčů starší přípravky chodí pravidelně, hrají turnaje pravidelně každý víkend. Úkol pro zimní přípravu je tak jasný, hlavně nahnat fyzičku, další pak přijde, jelikož šikovné hráče máme. "

Děkuji F. Rýdlovi za informace o přípravkách